חייגו עכשיו: 073-7760022

עיצוב והתאמת תאורה למשרד

עיצוב והתאמת תאורה למשרד
27
מאי

התאורה הנכונה יכולה לשפר את מראה המשרד, כמו גם את המכירות שלו. היות וישנו היצע רחב של אפשרויות, חשוב לעשות בחירות נכונות ולתכנן את הרכב התאורה בצורה מקצועית. המדריך הבא יעזור לכם להאיר את המשרד שלכם בצורה מיטבית.

תאורה היא מרכיב חשוב ומרכזי בכל משרד ויש לה יתרונות רבים, החל בשיפור חוויית הלקוחות ועד יצירת האווירה הרצויה. התאורה יכולה להשפיע על התדמית של המשרד כבר מהרגע שנכנסים בדלת, לכן עיצוב והתאמת תאורה למשרד זו משימה שאין להקל בה ראש. תוכלו לעשות זאת בפשטות ברגע שתבינו את הכללים והטכניקות שעומדים מאחורי תכנון תאורה מקצועי.

סוגי תאורה למשרד

את האווירה הנכונה במשרד אפשר להשיג עלי ידי שילוב בין סוגים שונים של תאורה. השילוב בין הסוגים השונים תלוי בצרכי התאורה במשרד.

  • תאורת אווירה – תאורה זו היא מקור אור מרכזי עבור המשרד ובעזרתה ניתן ליצור את האווירה המתאימה. תאורה זו עוזרת למלא את הפערים ומשלימה את סוגי התאורה הנוספים והיותר ספציפיים. המטרה הכללית של תאורת אווירה היא לגרום ללקוחות שמגיעים למשרד להרגיש כמה שיותר בנוח ולספק להם מספיק אור כדי לממש את המטרה שלשמה הגיעו.
  • תאורה דקורטיבית – כשמה כן היא, תאורה דקורטיבית מוסיפה אלמנט דקורטיבי למשרד ותורמת לאסתטיקה המיוחדת שלו. לרוב תאורה דקורטיבית ניתן ליצור על ידי גופי תאורה מיוחדים כמו נברשות תלויות, פרופילים במיקומים מיוחדים, גופי תאורה עומדים כמו מנורות מעוצבות, צמודי קיר השופכים אור על אלמנטים שברצוננו להדגיש ועוד. תאורה דקורטיבית אמורה להיות בלתי נשכחת וללכוד את עיני הלקוחות.
  • תאורה נקודתית – תאורה נקודתית משמשת כדי להדגיש אזורים ספציפיים כמו למשל שילוט, תפאורה מיוחדת, מדפי תצוגה ועוד. מטרת התאורה היא להקנות חשיבות לאזורים המוארים ולמשוך את העין לאזורים שאתם רוצים שישימו לב אליהם. תאורה נקודתית יכולה גם להאיר אזורים "מתים" במשרד ולהוסיף להם יוקרה ושיק.
  • תאורה פונקציונלית – תאורה פונקציונלית עוזרת לכם להאיר אזורים בהם עולה הצורך ביותר אור עבור ביצוע משימות או מטלות. תאורה פונקציונלית יש להתקין באזור בו יש קופות, עמדות עבודה, שולחנות שירות, תאי הלבשה ועוד.

טיפים לבחירת תאורת משרד

ממש כמו שאתם מקדישים מחשבה לבחירת הריהוט והציוד המשרדי כך עליכם להקדיש מחשבה לבחירת תאורה. תאורה היא מרכיב חשוב במקום עבודה פונקציונלי ויפה ומלבד להאיר, היא תורמת לרווחת העובדים ולמידת שביעות רצונם. ישנן דרכים יצירתיות להביא יותר אור אל סביבת העבודה, אולם אנו נתמקד בשלושה מקורות אור מרכזיים ונספק טיפים לשילובם בהצלחה:

  • תאורה טבעית – משרדים מוארים נראים נהדר, מרגישים נהדר ונותנים אשליה שהם גדולים יותר. אבל מעבר לתרומתה הפונקציונלית, תאורה טבעית חשובה מאוד לרווחתם של העובדים. לאור טבעי יש יתרונות והשפעות חיוביות על הגוף והוכח כי הוא מקדם את הפרודוקטיביות. לכן נסו לחשוף את כל העובדים לרמה מסוימת של אור טבעי והקפידו שיהיו גם פתרונות הצללה מתאימים במקביל.
  • תאורת אווירה – התאורה הכללית יכולה להשפיע על סביבת ומראה המשרד ולגרום לעובדים להרגיש בבית. היא מוסיפה סגנון וחום וניתן לעדכן אותה בקלות כשרוצים שינוי. אל תתבלבלו בין תאורת אווירה לבין תאורה פונקציונלית, גם הסוג השני עדיין נחוץ במשרד שלכם.
  • תאורה פונקציונלית – משמשת כדי להאיר את מקומות העבודה של העובדים. זה חשוב במיוחד עבור עובדים שמבלים רבות ליד שולחן העבודה כמו למשל כותבים, מעצבים, צורפים או אנשים שעובדים עם רכיבים קטנים. התקינו תאורה פונקציונלית בכל תחנת עבודה והקפידו לשמור על בטיחות מרבית. שילוב צבעים והתאמה לצרכים הם הפרטים הקטנים שייצרו ייחוד ויוסיפו נימה אישית.

לטיפים נוספים והמלצות לעיצוב והתאמת תאורה למשרד מומלץ לפנות לייעוץ אצל אנשי מקצוע מומחים לתחום.