חייגו עכשיו: 073-7760022

5 טיפים לתאורת גינה נכונה

5 טיפים לתאורת גינה נכונה
27
מאי

אור היום עוזר להציג את הגינה שלכם ולהציג אותה לעוברים ולשבים במלוא תפארתה. אך גם כשהחושך יורד אין שום סיבה שהגינה תהפוך לפחות מרשימה: כל שעליכם לעשות הוא להשתמש בתאורה הנכונה. אין ספק שלחושך ישנם יתרונות משלו. תוכלו לנצל את תכונותיו כדי להסתיר אזורים פחות אטרקטיביים בעיניכם ולהבליט אזורים בגינה שמסבים לכם גאווה גדולה. עכשיו כשהקיץ כבר ממש קרוב, לפניכם כמה טיפים להטמעה של תאורת גינה, כך הגינה שלכם תשמש אתכם בכל שעות היממה במהלך העונה החמה.

המטרה: ליהנות מהגינה

אחת המטרות העיקריות של תאורת גינה היא ליהנות מהישיבה בחוץ גם בשעות הערב והלילה. מטרות נוספות הן להחמיא לצמחיה, למבנה האדריכלי או לריהוט הגן היפה שלכם. תאורת גינה תהפוך את חלל החוץ להרבה יותר אטרקטיבי נעים ומזמין עבור כל מטרה.

כדי שתוכלו ליהנות יותר מהגינה שלכם גם בשעות החשיכה ריכזנו עבורכם את חמשת הטיפים הבאים:

  1. גמישות – גמישות היא המפתח לתאורת חוץ מוצלחת. פתרונות תאורה ניידים יכולים להפוך לאידיאליים ומאוד נוחים לשימוש, ולו רק בגלל שאפשר להזיז אותם ממקום למקום בקלות בהתאם לעונות השנה, לצמחים חדשים שנוספו לגינה, לאזורי ישיבה מועדפים ועוד. פתרונות תאורה מבוססי לד לדוגמה מאפשרים לכם להאיר שטחים קטנים כגדולים בצורה אפקטיבית, אך מבלי להרגיש אשמה על צריכה מרובה של אנרגיה.
  2. אסתטיקה ובטיחות – כאשר חושבים על פתרונות תאורה לחלל החוץ צריך לחשוב גם במונחים של בטיחות ואסתטיקה. כמובן שתרצו להימנע מהסכנה הטמונה בכבלים חשופים וכן הלאה. לכן השקיעו מחשבה תחילה בתכנון תאורת הגינה כבר בשלבי הבניה או השיפוץ. בחרו בפתרונות תאורה שקועים או צמודים לקיר החיצוני של הבית. מדובר בתאורה אידיאלית ליצירת האווירה הרצויה בחוץ אשר מקטינה את הסיכון לפגיעות. תאורה שהוטמעה על קיר צדדי יכולה להדגיש גם מדרגות או שבילי גישה וליצור אפקט תאורה מעוצב, אסתטי ומרשים.
  3. אירוח בגינה – בחלק גדול מהזמן בן אנו מארחים באיזור הגינה, אנו נמצאים באיזור שמתחת לפרגולה, שם בד"כ גם אוכלים, ולכן נדרשת כאן תאורה פונקציונלית . הפרגולה עצמה יכולה להוות תשתית נפלאה לתאורה ….. ישנם פתרונות תאורה רבים בהם תוכלו להשתמש עבור פרגולה קיימת או פרגולה חדשה. בין האפשרויות שעומדות לרשותכם: תעלות ופסי תאורה. את פסי התאורה אפשר להטמיע בתוך עמודי העץ של הפרגולה עצמה, אפשרות הדורשת מכם לבצע חיתוכים או חריצים. האפשרות נוספת היא כוללת את הדבקה פס התאורה על הקורות עצמן לשימוש נוח ויעיל.
  4. מיקוד – מקדו את התאורה ובחרו להאיר מוקדים מרכזיים בגינה כמו למשל, פסלים ויצירות אמנות אחרות, גזעי עצים מאוד מרשימים, מסלעה או כל אלמנט עיצובי ומרשים שיש לכם בגינה ותרצו לשים עליו דגש. תאורה עדינה ונעימה שממוקדת על האלמנטים הללו יכולה להפוך את החלל למאוד מרשים ודקורטיבי ולשנות מן הקצה אל הקצה את האווירה בגינה שלכם.
  5. התאמה – מידת ההתאמה של פתרונות התאורה הנבחרים לגינה, לגודלה, למיקומה, למבנה הייחודי שלה והאלמנטים הספציפיים שלה ולכלל המרכיבים שיוצרים אותה היא קריטית. ככל שאפיון הצרכים יהיה פרטני ומעמיק יותר, כך גם פתרונות התאורה יהיו מדויקים יותר והתוצאה תהיה מרשימה ומיוחדת להפליא.

תכנון התאורה לגינה זו משימה שדורשת מלאכת מחשבת, ידע וניסיון בתחום. כדי שהתוצאה תהיה תואמת לרצונות ולציפיות שלכם, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ולה פתרונות תאורת חוץ וגינה מתקדמים ויצירתיים.