חייגו עכשיו: 073-7760022

איזו תאורה הכי מתאימה לחדר האמבטיה?

איזו תאורה הכי מתאימה לחדר האמבטיה?
2
יול

בעידן המודרני, לכל אחד מחדרי הבית ישנם פתרונות תאורה ייעודיים, גם לחדר אמבטיה. תאורה לאמבטיה צריכה להיות מותאמת לתנאים הייחודיים של חלל זה, ובד בבד עליה להתאים לצרכים של הדיירים. כדי שתאורת האמבטיה שלכם תספק את המענה המושלם, הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים.

על עמידות ובטיחות

אחד המאפיינים הכי חשובים בעת בחירת תאורה לאמבטיה הוא עמידות בפני לחות ומים. מיותר לציין שבכל פעם שאנו מתקלחים חדר האמבטיה מתמלא באדים, מה גם שהמים עשויים להגיע לכל נקודה בחדר. לכן חשוב שגופי התאורה שבוחרים יהיו עמידים בפני מים ולחות ובמקביל יהיו בטיחותיים במיוחד, שכן מים וחשמל אינם הולכים טוב יחד. 

שקועה או תלויה? זו השאלה!

ברוב חדרי האמבטיה העכשוויים נמצא תאורה שקועה, בין אם בקירות ובין אם בתקרה. אם לא תאורה שקועה תהיה זו תאורה שצמודה יחסית לתקרה. אפשר להבין שהסיבה לכך היא בטיחותית גרידא. כשאנחנו משתמשים בחלל האמבטיה שלנו אנו לא רוצים תאורה תלויה משתי סיבות עיקריות: הראשונה, גופי תאורה תלויים חשופים יותר למים וללחות, השנייה היא גודל החלל. תאורה תלויה תופסת מקום רב ופחות מתאימה לחללים קטנים ונמוכים. תאורה שקועה לעומת זאת, נחשבת לפתרון פופולרי ואופטימלי, היא אינה תופסת מקום רב והיא מאירה את החדר בצורה יעילה ללא גוף תאורה בולט או דומיננטי. 

מראה מראה שעל הקיר, מי הכי חזק ובהיר?

עבור חדר האמבטיה מומלץ בדרך כלל לבחור בתאורה בהירה, לבנה וחזקה. גברים נוהגים להתגלח מול המראה, נשים נוהגות להתאפר ושני המינים מעדיפים להתארגן לעבודה או ליציאה מול המראה בחדר האמבטיה. לכן עלינו להקפיד לבחור בתאורה חזקה ובהירה, כך נוכל לראות טוב יותר מה אנו עושים. סיבה נוספת לקנות תאורה חזקה ובהירה היא האדים במקלחת, הרבה פעמים ההתארגנות מגיעה אחרי רחצה ותאורה חזקה ובהירה תצליח להתגבר על האדים ולאפשר לנו להתארגן ביתר קלות. 

לא רק פרקטיות, גם העיצוב חשוב

כאשר אנו בוחרים תאורה לאזורים שימושיים ופרקטיים כמו חדר האמבטיה, יש לנו נטייה לבחור בתאורה פרקטית ופונקציונלית. עם זאת כדאי ורצוי גם להתייחס לשיקולים של אסתטיקה ועיצוב. ברוב המקרים לחדרי אמבטיה יתאימו גופי תאורה בעלי מראה נקי וחלק כמו למשל גופי תאורה לבנים עם קווים ישרים וחדים. גופי תאורה ולהם מראה חלק ונקי ישדרו אווירה של ניקיון וסטריליות וישמרו על העיצוב כמה שיותר מינימלי. כמובן שאם אתם מעצבים מקלחת בלתי שגרתית תוכלו לבחור בגופי תאורה לא שגרתיים ולהיות כמה שיותר יצירתיים. 

ובשורה התחתונה: חיסכון

ישנם מאפיינים המתאימים לתאורה ייעודית לאמבטיה ולאופיו של השימוש. היות והשימוש באמבטיה הוא יומיומי והחלל מנוצל על ידי כל בני המשפחה ביום ובלילה, מומלץ לבחור בתאורה חסכונית. גופי התאורה באמבטיה חזקים ובהירים ונמצאים בשימוש תדיר. אם אינכם רוצים להשתעבד לתחלופה גבוהה או לשלם הרבה על צריכת החשמל, תאורת לד תהיה הבחירה המתבקשת. כך תוכלו להשאיר את האור דולק בעת השימוש ואם תרצו גם בשעת הלילה מבלי לצרוך הרבה אנרגיה ולשלם על כך המון בסוף החודש.

טיפ קטן לסיום: כאשר אנו רוכשים תאורה יש לוודא שהיא אכן מתאימה לחדר הרחצה. לרוב תהיה העדפה למקם את התאורה מסביב למראה ולשם כך כדאי לבחור בתאורה שקועה, או בגופי תאורה שניתן להתקין על המסגרת של המראה עצמה.